2020-2021 Bahar Dönemi Kayıtları Hakkında Duyuru

Değerli Öğrenciler,

2020-2021 Bahar dönemi kayıt sürecinin düzgün bir şekilde yürütülebilmesi için Elektrik Mühendisliği Bölümü tarafından uygulanacak kurallara ilişkin bilgilendirmeler aşağıda listelenmiştir.

 1. 22 Şubat 2021 tarihinde ÖİDB tarafından ilk kayıtlar açılacaktır. Hangi sınıf düzeylerinin hangi gün ve saatlerde kayıt olacağına ilişkin bilgiler

  http://www.sis.itu.edu.tr/

  sitesindeki akademik takvim ve duyurulardan takip edilebilir.

 2. İlk kayıtlar kapandıktan sonra ÖİDB tarafından gelen bilgilere göre kendi döneminde açılan zorunlu derslerin kontenjanları isteyen tüm öğrencilerin dersi almasına olanak sağlayacak şekilde uygun miktarda arttırılacaktır. Seçmeli derslerde ve kendi dönemi dışında açılan zorunlu derslerde kontenjan artış miktarına Bölüm Başkanlığı tarafından karar verilecektir.

   

 3. 24-26 Şubat tarihleri arasında gene

  http://www.sis.itu.edu.tr/

  sitesindeki akademik takvim ve duyurularda belirtilen ya da belirtilecek olan tarihlerde kayıtlar tüm lisans öğrencilerine açılacaktır. Kayıt tarihleri ile ilgili olabilecek tüm güncellemeleri bu şekilde takip etmeniz önemlidir.

 4. Kendi dönemi dışında açılan ELK343 Elektromekanik Enerji Dönüşümü dersini sadece dersi daha önce alıp başarısız olmuş öğrenciler ile dersi daha önce geçip not yükseltmek isteyen öğrenciler alabilecektir. Not yükseltmek için dersi alan öğrenciler, ELK 343’ün ön şart olduğu diğer dersleri alamazlar. ELK 343 dersini almak isteyen öğrencilerin belirtilen kurallara uygun olarak hazırlayacakları dilekçelerini

  2 Mart Salı akşamı saat: 20.00’ye kadar

  elkbolum@itu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Dilekçe için gönderdiğiniz e-postanın “Konu” kısmına “ELK343 Elektromekanik Enerji Dönüşümü ders kayıt dilekçesi” ifadesini eklemeyi unutmayınız.

 5. Dönemin ilk haftası (1-5 Mart 2021) add-drop yani ders planındaki derslere ekleme-çıkarma yapma haftası olarak belirlenmiştir. Dönem açılmadan önce istediği derslere kayıt yaptıramamış öğrenciler, yer olması halinde ders değişiklikleri yapabilir. Bu hafta aynı zamanda süresi içinde çeşitli nedenlerle hiçbir derse kayıt yaptıramamış öğrenciler için cezalı kayıt haftasıdır.

 6. Özellikle zorunlu ders kontenjanlarının uygun şekilde arttırılması planlandığı için zorunlu derslere kayıtta sorun olmaması beklenmektedir. Bu yüzden ilgili zorunlu dersin tüm şubelerini kontrol ediniz. Şubelerde yer olduğu takdirde yeni kontenjan artışı yapılmamaktadır. 

 7. ELK kodlu derslere ve Bölüm Öğretim Üyeleri tarafından verilen derslere add-drop haftası içinde de kayıt olamayıp dilekçe vermek isteyen öğrencilerin, 1 Mart 2021 Pazartesi gününden sonra, belirtilen kurallara uygun olarak hazırlayacakları dilekçelerini

  2 Mart Salı akşamı saat: 20.00’ye kadar

  elkbolum@itu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Dilekçe için gönderdiğiniz e-postanın “Konu” kısmına “Add-drop haftası ders kayıt dilekçesi” ifadesini eklemeyi unutmayınız. Kontenjan artışına Bölüm Başkanlığı tarafından karar verileceği için gerektiği takdirde dersin Öğretim Üyesi ile iletişime gene Bölüm Başkanlığı tarafından geçilecektir. Öğrencilerin ilgili dersin Öğretim Üyesinden ayrıca onay almasına gerek yoktur. 

 8. Dilekçenize haftalık ders programınızı ve transkriptinizi, dersi alamamanız mezuniyetinizle ilgili sorun yaratacaksa mezuniyetime ne kaldı belgesini yüklemeniz önemlidir. Dilekçeyi verdikten sonra aynı saatte başka bir ders alır ya da derste oluşacak boşluklar nedeni ile ilgili derse yazılmayı başarırsanız bunu da ivedilikle elkbolum@itu.edu.tr adresine bildirmeniz süreç açısından önemlidir. Almak istediğiniz ders ile aynı saatte başka derse yazıldıysanız ders kaydınız yapılmayacaktır.

  Dilekçeler Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından 3 Mart 2021 Çarşamba günü değerlendirilip 4 Mart 2020 Perşembe günü sonuçları ilan edilecektir.